Sesli Yanıt Sitemi

Sesli Yanıt Sistemi günümüz iş dünyasının en çok tercih edilen modellerinden. Sesli yanıt sistemleri için anons hizmetlerimizi mutlaka değerlendirin!
Sesli Yanıt Sistemi

İletişim canlı doğasının en önemli ihtiyaçlarından birisidir. İnsanlar anlamsız sesler ile iletişim kurmaya çalışıyordu. Sonra konuşmayı keşfettiler, sonra kuşları, dumanı araç olarak kullandılar.

Mektup, telgraf, Fax, telefon…

Şimdi cep telefonları, mail derken, teknolojiyle inanılmaz noktadalar. Çeşitli frekanslar ile ve teknolojinin nimetleri ile şu an bu konumdayız.

Sesli Yanıt Sistemi Nedir?

Çağrılarınızı profesyonel bir şekilde sunan, tuşlama yönlendirmeleriyle ilgili kişilerin telefon hatlarına yönlediren, hızlı bir şekilde bilgi akışını sağlayan sistemdir.

Birçok kişiye aynı anda hizmet veren sesli yanıt sistemi, karşılama anonsları, bekletme anonsları, mesai dışı anonslarını barındıran bir sistem ile ihtiyaçlarınıza yanıt verebiliyor.

Bu anlamda hem ekonomik hem de kullanışlı olması sebebiyle çok fazla talep doğurmaktadır. Sesli yanıt sistemi, yani Ivr santral anons adı ile ifade edilen seslendirme sunumlarıyla müşterilerinizi en doğru kişiyle buluşturuyor. Aranan kişinin telefonun meşgul olması ile beraber, dilerse kuruluş, arayan kişinin karşı tarafa sesli mesaj bırakması konusunda yardımcı olabiliyor.

Müşterilere çeşitli duyurular yapmak istediği zaman, kurumun telefon datasına otomatik arama yapıp daha önce kaydını aldığı bilgilendirme anonsunu sunma gibi ihtiyaçları da karşılayabilmektedir.

Sesli yanıt sisteminin fiyatları, kullanacağınız departman sayısı ve iç dahili anonslarınıza göre değişmektedir. Günümüz iş hayatında küçük büyük, ulusal yerel her firmanın sesli yanıt ihtiyacı bulunmaktadır. Hızlı ve kaliteli bir hizmet sunan bu tür sunucu altyapılı sistemler çağrı merkezleri tarafında ilk tercih edilen sistemlerdir.

Bu alanda özellikle büyük şirketlerin, yoğun çağrılara yanıt verebilmesi için sesli yanıt sistemini kullanmaları gerekmektedir. Zaman, maliyet bakımından kara geçiren bu sistem birçok kamu kurumun da tercihleri arasında bulunmaktadır.