Tanıtım Filmi Seslendirme

Tanıtım Filmi Sesinizi Siz Seçin, Biz Seslendirelim.

Tanıtım filmi seslendirmesinde firmanız tarafından hazırlanan görsel materyallerin seslendirmesini yapıyor ve sizlere sunuyoruz.

Tanıtım seslendirme aslında sanıldığı gibi çok kolay ve hızla yapılacak işlerden değildir. Projenin hazırlık aşaması bulunmaktadır.

Tanıtım filmi seslendirmesine geçmeden önce gelin tanıtım filmi ile bildikleriniz ve bilmedikleriniz hakkında kısa bilgiler verelim…

Tanıtım filmi bir firmanın, platformun veya ürünün halka arz olmasında en etkili yöntemlerin başında gelmektedir.

Hatta günümüz müzik piyasasında şarkıcıların kullandığı tanıtım filmleri çok etkilidir… Yani şarkı tanıtımı için yapılan klipler bir nevi tanıtım filmi görevi üstleniyorlar. Müzik sektöründe adı klip olsa dahi yapılan işin genel adı tanıtım filmi olmaktadır.

Tanıtım filmine ihtiyaç duyanlar günümüzde en çok telemarketing işi ile uğraşan firmalar, ilaç ve medikal firmaları, eğitimciler yani kreş, özel okul ve üniversiteler, bankalar, sigorta şirketleri, elektrik ve elektronik sektör elemanları, ihracat ve ithalat yapan firmalar gibi daha sayamadığımız bir çok sektör tanıtım filmi konusunda profesyonel ve tecrübeli prodüksiyon şirketlerine tanıtım filmlerini yaptırmaktadırlar.

Fakat tanıtım filmi yaptıran sektör elemanlarının çoğu  genelde tanıtım filmi seslendirmesine çok önem vermemekle birlikte tanıtım filmi seslendirmesini yapan ses rengi ve karakteri o filme uygun olmamaktadır.

Örnek verecek olursak; bir sigorta şirketinin hazırlatmış olduğu tanıtım filmi için gereken seslendirme modeli…

Düzgün bir konuşmaya sahip, kelimeleri tane tane seçerek konuşan karşı tarafa güven veren ve samimi bir ses modeli ortalama ses yaşı ise 40 45 ses yaşı olması gerekmektedir. Oyuncak sektöründe ise bir oyuncağı tanıtım filminde ise eğlenceli ve seri konuşan, 20 25 ses yaşına sahip çocuk ve gençlerin ilgilisini çeken ses rengi daima başarılı olmuştur. Öyle ki aileler bile çocukları küçükken çocukları ile kendi yaşlarına göre değil çocuğun yaşına göre bir ses rengi ortaya çıkarak iletişim kurmaktadırlar.

Tanıtım filmi seslendirmesinde en önemli 3 temel prensip tanıtım filmi için başarı getirmektedir. Öncelikle tanıtım filmi yapılan ürün ve şirketi tanıtım filmini seslendirecek olan kişinin iyi araştırıp hakkında bilgi sahibi olması, yabancı terimlere açık ve anlaşılır olarak sunması gerekmektedir. Sonrasında işin diğer önemli bir kısmı ise metin çalışmasıdır. Tanıtım filmi izlenerek hem tanıtım filmi içinde geçen ürün ve şirket bilgilerini akan görüntü ile eş zamanlı sunmak açısından  metin çalışması çok önemlidir. Akan görüntü ve anlatılan işitsel bilgiler farklılık gösterdiğinde izleyen kişi ve kitleler açısından dikkat dağınıklığı ve anlayamama durumu o tanıtım filmini başarısız kılmaktadır. Ve işte en önemli kısım tanıtım filmi hazır, Metin çalışması hazır, akan görüntüye göre sıra geldi seslendirmeye.

Genellike prodüksiyon kullanılsa da hatalı okumalardan kaçınmak ve metni bir çırpıda profesyonelce okumak tanıtım filmi seslendirmesinde en önemli unsurlardan biridir. Öyle ki tanıtım filmi hazırlatan firmalar ürünlerini ve tanıtmak istediklerini tüketiciye kusursuz ve anlaşılır sunması gerekmektedir. İşte bu aşamada Profesyonel Seslendirme Ajansı , yani biz devreye gireriz. Bu konuda tam destek veren Seslendirme Ajansımıza iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Öncelikle tanıtım filmi için uygun ses modeli tanıtım filmi seslendirmesi için anlaşma yapılan firmaya dinletilir ve onayı alınır. Daha sonra işin son teslim tarihi esas alınarak kayıt ve prodüksiyon aşamasına geçilir. Kayıt aşamasında tanıtım filmi seslendirme yapacak bay ya da bayan tarafından tekrar tekrar izlenir, izleme yapıldığı için seslendirmen nerede okuma yapacağına nerede duraklama yapacağına özen gösterir. 

Genellikle tanıtım filmleri 5 ila 8 dakika arasındadır, fakat seslendirmeler genelde tanıtım filminin %70 ini içerir. Geri kalan rahatlıkla görseli izlemek ve takip etmek açısından izleyiciye sunulur. Ajansımız bünyesinde gerek Türkçe gerekse hemen hemen tüm dillerde tanıtım filmi seslendirmesi yapmakta olan hem bay hem bayan her yaş ses modelleri beğeninize sunulmuştur.
Şimdi bu modellerden firmanız için ve tanıtım filminiz için en ideal olanı seçmeniz ve bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. 

Profesyonel Seslendirme, Seslendirme Stüdyosu' nda yapılır. Bu konuda destek verdiğimiz firmalara referanslar bölümünden ulaşabilirsiniz.

Unutmayın keyifle ve sevgi ile yapılan işler daima başarılı olur. Profesyonel Seslendirme için, Toprak Prodüksiyon size yeter.